SOCIAL RESPONSIBILITY

SOCIAL RESPONSIBILITY

  • Product
    Social
  • Review
  • Page
    Under Construction

Farkında mıyız ?

Her gün eğitim ile ilgili onlarca, yüzlerce paylaşımla karşılaşıyoruz sosyal medyada, kitaplarda, gazetelerde: tabletli eğitim, robotikler, 21.yy eğitim becerilerinin uygulanması, Finlandiya eğitim sistemi ... Hepsi de çocuklarımızın gelişimi için fevkalade güzel şeyler.

Bir tarafta bu 21. yy eğitim becerilerinin uygulamalarını takip etmeye çalışan güçlü kurumlar, öğretmenler, öğrenciler, anne-babalar varken; diğer tarafta kimler var? Diğer tarafta, imkansızlıkları zorlayan kurumlar, öğretmenler, öğrenciler ve anne-babalar. Bunun farkında mıyız?

Bilinçli ya da bilinçsiz, keyfi alışverişlerde ihtiyacımızdan fazlasını alırken, çocuklarımızı gerekli gereksiz oyuncaklara boğarken, gece evde üşümesinler diye kaloriferin ayarını iyice açarken, evde duran montların yanına 'Bu da güzelmiş!' diyerek bir mont daha alırken, bir yerlerde ama yine bu topraklarda alışverişin ne olduğunu bile bilmeyen, ısınmak için hala bir sobanın başına geçen, yaz kış belki de aynı ayakkabı ile yürüyerek okula giden ve o okulda hala okuyacağı bir kitap, ayarını açacağı bir kalorifer bulamayan, beden eğitimi dersinde oynayacakları bir topa dahi sahip olmayan çocuklar da olduğunun farkında mıyız?

Umursuyor muyuz? O çocukların yarın bir yerlerde, kendi çocuklarımız ile yolunun kesişme olasılığının farkında mıyız? Bu doğruysa, ki öyle, aslında kendimiz kadar başkalarından da ne kadar sorumlu olduğumuzun farkında mıyız?

Diyelim ki farkındayız, onlar için ne yapıyoruz? Ya da bir şeyler yapıyor muyuz gerçekten?

Biz, MACENTA YAYINCILIK olarak burada, tam da olduğumuz bizi biz yapan bu topraklarda, bu ülkede bir şeyler yapmanın vaktinin geldiğini, hatta geçtiği düşüncesiyle bir adım attık. Kendimiz ve sizler için.

Artık sosyal medyada, arkadaş sohbetlerinde sadece kelimeleri havaya savurarak kahramanlık yapmaktan, yalandan nereye gidiyoruz naraları atmaktan daha fazlasını yapabilmek, kendi hayatlarımız yanında başkalarının hayatlarına da dokunabilmek için ve gerçek bir farkındalık yaratmak için attık biz bu adımı.

Bugün MACENTA YAYINCILIK olarak bizi İHTİYAÇ HARİTASI sosyal fayda platformunun ana destekçilerinden biri yapan anlaşmayı imzalamış bulunuyoruz.

Bu anlaşma ile beraber bundan sonra bütün MACENTA YAYINCILIK ürünü kullanan kurum, öğretmen ve öğrenciler bir yerlerde ihtiyaç sahibi olan birilerinin ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunup hayatlarına dokunacak ve bu farkındalığın destekçisi olacaklar.

Sadece hizmet verebildiklerimize değil, bu hizmetleri alma imkanı olmayanlara da saygı ve duyarlılık göstermeye çabaladığımız bir yolda yürümek hayalindeyiz.

Biz eğitim için bir şeyler yaparak kazanırken, siz kullanarak faydalanırken, öğrenciler yeni bir şeyler öğrenirken, bizlere sesini duyuramayan ama ihtiyaç duyan yüreklere de dokunmaya devam edeceğiz. Ve umuyoruz ki, bu proje daha da büyüyecek ve umutlar asla tükenmeyecek.

Gönülden kurulmuş İHTİYAÇ HARİTASI'nın güzel insanları Mert FIRAT ve arkadaşlarına bu güzel birlikteliğe yol açtıkları için teşekkür ederiz.

İhtiyaç Haritası